1. Skocz do treści
  2. Skocz do nawigacjiBilet

Już dostępny! Nowy bilet to mała, plastikowa karta, którą możesz mieć zawsze przy sobie – jak dowód osobisty lub kartę do bankomatu. Bilet elektroniczny jest trwalszy niż papierowy i może być używany wielokrotnie w ciągu jednego dnia. To nowoczesna i wygodna forma korzystania z usług PKS-u Białystok. Bilet elektroniczny nie wymaga żadnych dodatkowych opłat – kosztuje tyle, co zwykły bilet miesięczny.

Jak to działa?

Na karcie zapisane są wszystkie potrzebne dane pasażera, m.in.: imię i nazwisko, numer dokumentu tożsamości i trasa przejazdu. Wystarczy przyłożyć kartę do odpowiedniego czytnika znajdującego się przy kasie, a już po chwili kierowca otrzyma potwierdzenie o ważności biletu.

Karta jest odpowiednio zabezpieczona i w przypadku kradzieży lub zagubienia możliwe jest zablokowanie karty w systemie. Dane zapisane na karcie nie giną, więc możliwe jest odtworzenie zagubionego biletu i wydanie nowej karty.

Gdzie mogę kupić elektroniczny bilet miesięczny?

Miesięczny bilet elektroniczny można kupić w kasie biletowej, a doładować u kierowcy. System pozwala na wygodne podróżowanie na wszystkich trasach regionalnych obsługiwanych przez PKS Białystok.